Koszt strony internetowej

Każda firma, która z dużym zaangażowaniem podchodzi do swoich działań w Internecie powinna mieć swoją stronę internetową. Jest ona wizytówką przedsiębiorstwa w sieci i pozwala klientom na pozyskanie wszystkich podstawowych informacji o firmie oraz tych bardziej szczegółowych. Jaki jest koszt strony internetowej? Ciężko jest odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ będzie to zależało od stopnia jej skomplikowania oraz wielu innych czynników. Mimo wszystko każda firma powinna się zdecydować na jej stworzenie, ponieważ może jej to dać wiele możliwości.

Czym jest strona internetowa?

Strona internetowa przedsiębiorstwa to nic innego jak jego wizytówka w sieci. Dzięki niej może ono dotrzeć do swoich potencjalnych klientów i ułatwić im uzyskanie wszystkich podstawowych informacji o firmie. Takich jak na przykład adres jej siedziby, numer telefonu, adres mailowy, ale te bardziej szczegółowe informacje też, na przykład misję i wizję, realizowane przez nią działania i osiągnięte sukcesy. Warto dzielić się takimi informacjami ze swoimi konsumentami będą oni wówczas mogli poznać firmę, której zaufali. Strony internetowe można podzielić w zależności od celu w jakim została utworzona. Wyróżniamy więc:

  • Stronę blog – to taka strona internetowa, na której firma prowadzi bloga i udostępnia na nim ciekawe i wartościowe dla swoich klientów treści. Blog umożliwia zbudowanie bardziej personalnej i bezpośredniej relacji ze swoim klientem.
  • Strona wizytówka – to taka na której znajdują się tylko te najbardziej podstawowe informacje o firmie, ma być ona nieskomplikowana i z łatwością docierać do każdego konsumenta.
  • Strona internetowa premium – to przeciwieństwo poprzedniej, strona premium opiera się na najnowszych trendach i na rozwiązaniach User Experience. Ma ona niestandardowe funkcjonalności i takie rozwiązania, które ułatwią jej działanie, pozycjonowanie i bezpieczeństwo.
  • Profesjonalna strona dla firmy – to również taka, która ma rozbudowaną funkcjonalność, co więcej przyciąga swoimi grafikami. Zwykle wybierają je przedsiębiorstwa, które swoją działalność opierają na Internecie i zależy jej na budowaniu trwałych relacji z klientami, a także na wysokim pozycjonowaniu.

Rodzajów stron jest zdecydowanie więcej wszystko zależy od tego jakie wymagania względem niej ma właściciel biznesu.

Komu zlecić projekt strony internetowej

Komu zlecić projekt strony internetowej?

Koszt strony internetowej będzie zależał także od jej wykonawcy. Jednak na tym elemencie zdecydowanie nie warto oszczędzać. Ten etap jest niezwykle ważny, w Internecie można natrafić na bardzo nierzetelnych wykonawców, którzy nie przywiązują dużej uwagi do swojej pracy. Jeśli coś ma zostać wykonane profesjonalne i z należytą starannością wymaga odpowiedniej zapłaty. Dlatego też warto postawić na sprawdzonego wykonawcę, który posiada portfolio ciekawe i zróżnicowane.

Aby sprawdzić jaki będzie orientacyjny koszt strony internetowej, można porównywać cenniki na stronach danych agencji bądź też wysyłać zapytania ofertowe. Wykonując te czynności możliwe będzie zobaczenie jak bardzo koszt strony internetowej może się różnić w zależności od wykonawcy. Warto jednak postawić na sprawdzonego i cieszącego się dobrymi opiniami specjalistę. Tania i szybko wykonana strona internetowa będzie prawdopodobnie w przyszłości generowała dużo kosztów.

Koszt strony internetowej – jak można wycenić stronę internetową?

Najlepszym rozwiązaniem będzie porównanie kilku ofert i wybór tej, która najdokładniej spełnia oczekiwania, budzi największe zaufanie oraz jej cena wydaje się być najbardziej racjonalna ze wszystkich. Warto wziąć pod uwagę fakt, że za nią będzie prawdopodobnie szło jej wykonanie. Opłaca się też sprawdzić, czy strona będzie edytowalna, ponieważ dzięki temu możliwe będzie częste jej aktualizowanie co wpływa na poprawę pozycjonowania i możliwe jest wprowadzanie w niej różnych zmian.

Jaki jest koszt strony internetowej?

Tak jak zostało już to powiedziane będzie to zależało od wielu czynników. Zarówno od stopnia jej zaawansowania technologicznego, jak i od wykonawcy. Można jednak podać oszacowane jej wartości i będą one następujące, dla strony w agencji interaktywnej za bloga od 500 zł, strona firmowa od 1500 zł, natomiast strona premium od 3000 zł. Stronę internetową można stworzyć również samemu, jednak to rozwiązanie nie jest zalecane dla osób, które nigdy wcześniej tego nie robiły. Lepiej jednak zlecić jej wykonanie specjalistom.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]