Czy wielkość grafiki na stronie ma znaczenie?

Prowadząc stronę internetową bardzo ważną kwestią są umieszczane na niej grafiki. Wielkość grafiki na stronie ma duże znaczenie, ponieważ to właśnie od niego będzie zależało funkcjonowanie witryny. Niestety bardzo często temat ten jest pomijany bądź nie traktowany odpowiednio. Ważne jest, aby zwracać uwagę na wagę grafiki po to, aby strona otwierała się szybko, natomiast grafika prezentowała się równie dobrze. Dzięki odpowiedniemu dopasowaniu grafiki strona będzie szybciej się otwierała, a także w mniejszym stopniu zużywała transfer na serwerze, co więcej im szybciej strona będzie się ładowała tym lepiej będzie pozycjonowana w wyszukiwarkach internetowych. Dlaczego wielkość grafiki na stronie ma tak duże znaczenie?

czy wielkość grafiki na stronie ma znaczenie

Wielkość grafiki na stronie – w jaki sposób można dokonać obróbki zdjęć i grafik?

Chcąc obrobić zdjęcia publikowane na stronie internetowej można posłużyć się płatnymi bądź darmowymi programami graficznymi. Niektóre czynności będą możliwe do wykonania bardzo prostym i podstawowym Microsoft Paint. Zdecydowanie bardziej zaawansowane prace należy wykonać już profesjonalnych programach takich jak na przykład darmowy Gimp. Wielkość grafiki na stronie nie powinna być traktowana po macoszemu, bo tak jak zostało to już wyżej wspomniane wpływa ona na postrzeganie witryny przez wyszukiwarki internetowe.

Wielkość grafiki na stronie internetowej- na co zwracać uwagę?

Publikując zdjęcia bądź grafiki na stronie internetowej należy zwracać uwagę na kilka ważnych kwestii, pierwszą z nich jest rozdzielczość. Kwestia ta jest bardzo ważna, ponieważ jeżeli rozdzielczość będzie zbyt duża większe niż 72 ppi, wówczas nie będzie ona widoczna w Internecie. Należy więc zwrócić uwagę czy, aby na pewno publikowana przez nas grafika nie jest większa od tej wartości.

Kolejną bardzo ważną kwestią jest zwrócenie uwagi na format publikowanego zdjęcia, Najczęściej wybieranym formatem jest oczywiście format .jpg, często jednak wykorzystuje się również format png. pierwszy z nich wykorzystywany jest do zapisywania zdjęć i skomplikowanych grafik rastrowych, dzięki temu rozszerzeniu można uzyskać pliki o dobrej jakości obrazu, które jednocześnie nie będą miały dużego rozmiaru. Format .png natomiast zazwyczaj stworzony jest z myślą o rastrowych, prostych ilustracjach, a także grafikach wektorowych.

Zmniejszając wielkość grafiki na stronie i rozdzielczość zmieni się także waga zdjęcia. Publikując zdjęcia na stronie internetowej trzeba zwracać uwagę na to, aby ważyły one jak najmniej, im cięższe będą tym witryna będzie ładowała się dłużej i tym samym nie będzie ona dobrze odbierana przez wyszukiwarki internetowe. Ważne jest, aby była ona odwiedzana często, jeśli zdjęcia będą ważyły mało jest szansa, że właśnie tak będzie.

Czy warto optymalizować grafiki na stronie internetowej?

Odpowiedź na to pytanie nie jest taka prosta, ponieważ odpowiednio zoptymalizowane grafiki będą wpływały na zwiększenie ruchu na niej, jednak należy zdawać sobie sprawę z tego, że tworzenie strony internetowej jedynie pod roboty wyszukiwarek nie jest dobrym rozwiązaniem. Witryna powinna być przede wszystkim tworzona dla użytkownika, to właśnie on jej jest jej największym recenzentem. Zdjęcia powinny więc przede wszystkim dobrze prezentować się na stronie i ubogacać treść pisaną. Nieodpowiednio dobrane grafiki nie przyciągną uwagi użytkownika, a to właśnie o nią walczy każde przedsiębiorstwo. Warto więc odpowiednio przygotować grafiki i postawić na ich dobrą jakość. Uwzględnienie zasad SEO, również powinno zostać wzięte pod uwagę.

Wielkość grafiki na stronie

Komu zlecić projekt strony internetowej?

Projekt strony internetowej musi zostać wykonany z należytą dokładnością. Brak profesjonalizmu i rzetelności, może wywoływać dodatkowe koszty w przyszłości. Wiele osób ogłasza się zarówno w Internecie jak i poza nim, właśnie dlatego firmy mają duży dylemat kogo wybrać. Trzeba wiedzieć, że nie każda osoba przykłada się w taki sam sposób do wykonywania swoich zadań. Warto więc wcześniej sprawdzić w Internecie, opinie na temat danej agencji marketingowej lub freelancera, który podejmie się zadania. Warto też wiedzieć, że oszczędzanie na tego typu, zleceniach może wywoływać dodatkowe koszty w późniejszym okresie czasu, ponieważ zazwyczaj im niższa cena tym niższa jakość wykonywanych usług.

[Głosów:0    Średnia:0/5]